Burs Sınavı

Sınav Tarihi: 10 Kasım 2019, Pazar (Saat:11:00)

Sınav Yeri: Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü

Sınav Kaydı için Son Tarih: 8 Kasım 2019, Cuma (Saat: 12:00)

Sınav Ücreti: 25TL

Banka Hesap Bilgileri

Garanti Bankası  Balat Şubesi

Hesap Sahibi: T.C. Kadir Has Üniversitesi

IBAN: TR06 0006 2000 0200 0006 2998 87

Burs İmkanları

Programa kesin kayıt olmak için Burs Sınavı’na girmek mecburidir.

Burs dağılımı aşağıdaki gibidir.

Sınav sıralamasına göre;

1. - 3. %100 Burs

4. - 8. %50 Burs

9. - 15. %20 Burs

Sınav sonucunda ilk 65 kişi arasına giren katılımcılar programa kayıt yaptırmaya hak kazanırlar.

Bu katılımcıların arasında kayıt yaptırmayacakların olması halinde, sınav başarı sıralamasında 66. sıradan başlayarak sınav sonucunda duyurulan yedek listeden kayıt imkanı sağlanacaktır.

Burs kazananların kayıt olmamaları durumunda ise kazandıkları burs imkanları bir alt sıradaki katılımcıya aktarılacaktır. 

Sınav Kayıt Prosedürü

1) Burs Sınavı'na katılabilmek için aşağıda bulunan ‘Çevrim İçi Kayıt' formunun doldurulması gerekmektedir. Çevrim İçi Kayıt formu doldurulduğunda ekranda 'Bilgileriniz iletilmiştir, teşekkür ederiz..' yazısı çıkacak ve size ayrı bir e-posta atılmayacaktır. 

2) Çevrim İçi Kayıt formunun doldurulmasının ardından sınav giriş ücretinin yukarıda detayları verilen hesaba yatırılması ve dekontun scm@khas.edu.tr adresine e-posta yoluyla gönderilmesi ya da elden merkezimize ulaştırılması gerekmektedir.

3) Bize ulaşan dekont ile çevrim içi kaydınız eşleştirilecek ve sınav kaydınız tamamlanacaktır. Sınav kaydınız tamamlandığında size bir e-posta gönderilecektir. Eğer dekontu bize ulaştırdıktan sonra üç gün içerisinde onay e-postası size ulaşmadıysa lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Online Kayıt

 

 

*** Online kayıt sistemimiz kapatılmıştır. Ancak daha önce online kaydınızı gerçekleştirdiyseniz bugün (8 Kasım) 16:00'a kadar sınav ücretini ödediğinize dair dekontu bize ulaştırıp kaydınızı tamamlayabilirsiniz.***

*** Eğer dekontunuzu bize daha önce ulaştırmış ve bizden sınav kaydınızın onaylandığına dair geri dönüş alamadıysanız lütfen scm@khas.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçiniz.***

*** Tüm kayıtlı katılımcılara 8 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde burs sınavıyla ilgili bir detaylı e-posta gönderilecektir.***

Önemli Not: Sınav ücretinin ATM'den yatırılması durumunda alınacak fiş üzerinde kimlik bilgileri bulunmuyorsa, bu fişi bize iletmeden önce lütfen üzerine adınızı, soyadınızı ve TC kimlik numaranızı da yazınız. 

Önemli Not 2: Sınav ücreti ödemesini çevrim içi bankacılık veya banka şubesi aracılığıyla yapıyorsanız, lütfen dekontu bize bankadan direkt olarak yönlendirmeyiniz. Kendi e-posta adresini üzerinden bize iletiniz.  

Örnek Sorular: Daha önceki yılların sınavlarında çıkmış örnek sorulara ulaşmak için buraya tıklayınız.  

Burs Sınavı Konu Başlıkları

Spor Genel Kültürü, Türkçe Dil Bilgisi, Dünya Kupaları, Avrupa Şampiyonaları ve Olimpiyat Oyunları Tarihi, Genel Spor Tarihi, Türkiye Futbol Tarihi, Spor Yönetimi ve Genel Kültür.

Sınavda 65 adet çoktan seçmeli soru (65 puan), bir adet metin sorusu (30 puan) ve bir adet yabancı dil kısa metin sorusu (5 puan) olacaktır.

Süre: 120 dakika

Son güncelleme: 08.11.2019, 12:11