Burs Sınavı

Sınav Tarihi:

31 Ocak 2021, Pazar (Saat:11:00)

Sınav Süresi: 

1 Saat (Detaylar aşağıdadır.)

Sınav Yeri:

Online Platform (Detaylar katılımcılara eposta yoluyla gönderilecektir.)

Sınav Kayıt Dönemi:

4-27 Ocak 2021 (Saat: 16:00)

Sınav Ücreti:

30 TL

Sınav Kayıt Prosedürü Görsel

SINAV ONLINE KAYIT FORMU (Kayıtlar kapanmıştır.)

(Sınav kayıt sistemi 27 Ocak Çarşamba günü saat 16:00 itibarıyla kapanmıştır. Bu tarihten önce online kaydınızı yapıp, sınav ücretini de ilgili hesaba gönderdiyseniz lütfen en kısa sürede bu işlemin dekontunu bize ulaştırınız. Saat 16:00 sonrasında hesaba geçen havaleler kabul edilmeyecek ve iade edilecektir. Bilgilerinize.)

Önemli Duyuru: Sınav kaydınız tamamlandıysa fakat 28 Ocak Perşembe akşamına kadar sınav detaylarıyla ilgili bir eposta almadıysanız lütfen bizimler scm@khas.edu.tr adresinden iletişime geçin.

Önemli Hatırlatma: Sınava girmek için bilgisayar ve internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır.

Banka Hesap Bilgileri:

Hesap Sahibi: T.C. Kadir Has Üniversitesi

Garanti Bankası - Balat Şubesi

IBAN: TR06 0006 2000 0200 0006 2998 87

Burs İmkanları:

Programa kesin kayıt olmak için Burs Sınavı’na girmek mecburi değildir. Kayıt dönemi dahilinde istediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek programa kaydınızı tamamlayabilirsiniz. 

2020/21 dönemi için burs dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır.

Sınav sıralamasına göre;

1. - 5. %100 Burs

6. - 10. %50 Burs

11. - 20. %20 Burs

Burs Sınavı Konu Başlıkları

Spor Hukuku Mevzuatı, Temel Spor Hukuku Bilgisi, Ulusal ve Uluslararası Spor Hukuku Prosedürleri, Genel Spor Yönetimi, Yönetim Modelleri, Ulusal ve Uluslararası Spor Organizasyonlarının Yapıları ve İşleyişleri, Spor Genel Kültürü, Genel Spor Tarihi.

Sınav Formatı: ONLINE

Sınav üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde online sınav kuralları katılımcılarla paylaşılacak ve kuralların kabulü halinde diğer iki bölüm olan 'Test Sınavı' ve 'Yazılı Sınav' bölümleri sistemde ulaşılabilir olacaktır. Her bölüme katılımcının tek tek giriş yapması gerekmektedir. Bölümler otomatik olarak birbirlerini takip etmeyeceklerdir.

Test Sınavı Bölümü: 30 sorudan oluşur. Her soru 2 puandır. 'Çoktan seçmeli' ve 'boşluk doldurma' soruları yer almaktadır. Süre 30 dakikadır.

Yazılı Sınav Bölümü: 1 yazılı sorudan oluşur. 40 puan değerindedir. Süre 30 dakikadır.

Sınavda LockDown Browser uygulaması kullanılmaktadır. Bu uygulamayla ilgili detaylı bilgi kayıtlı katılımcılara gönderilecektir.

Deneme Sınavı: Kayıtlı katılımcıların sisteme aşina olmasını sağlayabilmek için hazırlanan 'Deneme Sınavı', sınav günü sabahına kadar sistemde açık kalacaktır. Sınava girecek adayların sınav saatinde sıkıntı yaşamamaları için 'Deneme Sınavı'nı mutlaka yapmaları tavsiye edilir. Deneme sınavında puan değeri olmayan birkaç örnek soru olacaktır.

 

Önemli Duyuru: Katılımcıların, kendilerine gönderilecek rehberi takip ederek üç bölümü ayrı ayrı tamamlaması ve diğer bölümlere kendileri geçmeleri gerekmektedir. Sınav bölümleri otomatik olarak gelmemektedir. Aşağıda belirtilen saatlerde ilgili sınavlar sistemde açılır ve gene aşağıda belirtilen saatlerde sistemde kapanır. 

 

Sınava Giriş (Sınav Kuralları) Bölümü: Sistemde 10:30'da açılacaktır. Tek sayfadan oluşur. 

Test Sınavı Bölümü: Sistemde 11:00'da açılacaktır. Birbirini takip eden 30 sorudan oluşur. Sorular arası geçiş yoktur.

Yazılı Sınav Bölümü: Sistemde 12:00'da açılacaktır. Yazılı cevabın verileceği tek sayfadan oluşur.

 

Son güncelleme: 29.01.2021, 16:00