Burs Sınavı

Sınav Tarihi:

10 Kasım 2019, Pazar (Saat:11:00)

Sınav Yeri: 

Kadir Has Üniversitesi Kadir Has (Cibali) Kampüsü, Fatih, İstanbul

Sınav Kaydı için Son Tarih: 

8 Kasım 2019, Cuma (Saat: 12:00)

Sınav Ücreti: 25TL

Banka Hesap Bilgileri:

Garanti Bankası - Balat Şubesi

Hesap Sahibi: T.C. Kadir Has Üniversitesi

IBAN: TR06 0006 2000 0200 0006 2998 87

Burs İmkanları:

Programa kesin kayıt olmak için Burs Sınavı’na girmek mecburi değildir.

Burs dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır.

Sınav sıralamasına göre;

1. - 3. %100 Burs

4. - 8. %50 Burs

9. - 15. %20 Burs

Sınav Kayıt Prosedürü

  1. Burs Sınavı'na katılabilmek için aşağıda bağlantısı bulunan ‘Online Kayıt' formunun doldurulması gerekmektedir. Çevrim İçi Kayıt formu başarıyla doldurulduğunda ekranda 'Bilgileriniz iletilmiştir, teşekkür ederiz..' yazısı çıkacak ve size ayrı bir e-posta atılmayacaktır. 
  2. Online Kayıt formunun doldurulmasının ardından sınav giriş ücretinin yukarıda detayları verilen hesaba yatırılması ve dekontun scm@khas.edu.tr adresine e-posta yoluyla gönderilmesi ya da elden merkezimize ulaştırılması gerekmektedir.
  3. Bize ulaşan dekont ile online kaydınız eşleştirilecek ve sınav kaydınız tamamlanacaktır. Sınav kaydınız tamamlandığında size bir e-posta gönderilecektir. Eğer dekontu bize gönderdikten sonra üç gün içerisinde onay e-postası size ulaşmadıysa lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Online Kayıt

 

 

*** Online kayıt sistemimiz kapatılmıştır. Ancak daha önce online kaydınızı gerçekleştirdiyseniz bugün (8 Kasım) 16:00'a kadar sınav ücretini ödediğinize dair dekontu bize ulaştırıp kaydınızı tamamlayabilirsiniz.***

*** Eğer dekontunuzu bize daha önce ulaştırmış ve bizden sınav kaydınızın onaylandığına dair geri dönüş alamadıysanız lütfen scm@khas.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçiniz.***

*** Tüm kayıtlı katılımcılara 8 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde burs sınavıyla ilgili bir detaylı e-posta gönderilecektir.***

Önemli Not: Sınav ücretinin ATM'den yatırılması durumunda alınacak fiş üzerinde kimlik bilgileri bulunmuyorsa, bu fişi bize iletmeden önce lütfen üzerine adınızı soyadınızı ve TC kimlik numaranızı da yazınız. 

Önemli Not 2: Sınav ücreti ödemesini çevrim içi bankacılık veya banka şubesi aracılığıyla yapıyorsanız, lütfen dekontu bize bankadan direkt olarak yönlendirmeyiniz. Kendi e-posta adresinizi kullanarak bize iletiniz.

Örnek Sorular: Daha önceki yılların sınavlarında çıkmış örnek sorulara ulaşmak için buraya tıklayınız.  

Burs Sınavı Konu Başlıkları

Spor Hukuku Mevzuatı, Temel Spor Hukuku Bilgisi, Ulusal ve Uluslararası Spor Hukuku Prosedürleri, Genel Spor Yönetimi, Yönetim Modelleri, Ulusal ve Uluslararası Spor Organizasyonlarının Yapıları ve İşleyişleri, Spor Genel Kültürü, Genel Spor Tarihi.

Sınavda 50 adet çoktan seçmeli soru (75 puan) ve bir adet metin sorusu (25 puan) olacaktır.

Süre: 90 dakika

Son güncelleme: 08.11.2019, 12:12